Урок 18.
Тема: Павло Тичина «Осінь така мила...»
Мета: ознайомити учнів з творами українських письменників, які описували красу
осені. Удосконалювати вміння виразно,
правильно, інтонаційно читати та розказувати текст. Активізувати словниковий
запас учнів. Розвивати пам¢ять, увагу,
спостережливість, мовлення дітей та їхню творчу фантазію. Виховувати любов та
пошану до української мови, бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
1.
Організаційний момент.
- Діти, я сьогодні прийшла до вас
на урок з хорошим настроєм. Підніміть руки у кого такий же настрій. А у кого
поганий. У кого байдужий. Я думаю, що до
кінця уроку у вас настрій покращиться. Адже, урок українського читання не може
залишати вас байдужими.
Сіли, діти, всі
рівненько,
Усміхнулися
гарненько,
Настрій на урок
взяли,
Працювати
почали.
2. Артикуляційні вправи.
·
Читання складових таблиць.
·
Про себе (мовчки).
·
Вголос (вибірково).
3.Актуалізація опорних знань.
Відгадайте загадку.
У садках, гаях
блукає,
Жовті шати
одягає,
Золотисту стеле
постіль –
Жде сестрицю
білу в гості. (Осінь).
-
Назвіть
прикмети осені, які художник зобразив на картині. (На дошці картина ранньої
осені).
4.
Оголошення теми і завдань уроку.
Надворі осінь. За народним переказом,
Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на
Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй:
-
Забирай
все моє золото. Будь щедрою, і люди полюблять тебе.
І осінь, як ви бачите, виконує наказ
Сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки і чарує нас своїм осіннім золотом.
- Давайте, послухаємо про осінь вірш
5.Читання вголос учителем вірша.
-
Яку картину ви уявили, слухаючи вірш?
-
Цей вірш веселий чи сумний? Чому?
-
Що подарувала нам осінь?
6. Скандоване
читання учнями.
Фізкультхвилинка.
Проти сонця на горбочку
Випинаються
дубочки,
Свіжий вітер
повіва;
Так щоранку всі
дубочки
Роблять вправи
на горбочку –
І тому вони
шумлять,
І тому вони
стоять.
7. Самостійне
напівголосне читання.
8. Робота в парі. (Прочитати вірш).
-
Прочитайте один одному вірш.
-
Які відчуття у вас виникають, коли ви читали вірш?
-
Хто написав цей вірш?
-
Що ви знаєте про П.Тичину?
9. Підсумок уроку.
-
Про що ми вели мову?
-
Чи сподобався урок?
-
Чого він нас навчає?
Немає коментарів:
Дописати коментар